Jury Konkursu BZWBK Press Foto 2007

 
Jury

Adam Golec - "Gazeta Wyborcza"

Ur. 1970 . Studiował na krakowskiej AGH na wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Metrologii. Ukończył studia na wydziale operatorskim - kierunek fotografia w Łódzkiej Filmówce. Zawodowo w fotografii od 17 lat. Jako fotoreporter związany z „Gazetą Wyborczą”. Od lat ma do czynienia z kierowaniem zespołami fotoreporterów i edytorów, sam również edytuje fotografie. Za pośrednictwem Agencji Gazeta i agencji VU publikuje w tytułach w kraju i za granicą. Laureat pierwszych nagród w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej( m.in za reporterski portret Wisławy Szymborskiej zrobiony w dniu przyznania jej nagrody Nobla), nominowany do Grand Press Photo za portret Stanisława Lema. Uczestnik licznych wystaw fotografii prasowej.

 

Jacek Marczewski - "Dziennik"

Fotograf prasowy urodzony w Szczecinie. Współpracował, między innymi, z: „Itd.”., „Razem”, „Tygodnikiem Kulturalnym”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Przekrojem”, „Tygodnikiem Powszechnym”, „Gazetą Wyborczą”, „Tygodnikiem Spotkania”, „Życiem Warszawy”, „Super Expresem”, „Wprost”. Obecnie związany z „Dziennikiem”. Laureat konkursu polskiej fotografii prasowej w latach 1995, 1997, 1998. W latach 1983 - 1987 współpracował przy wystawach kultury niezależnej u boku profesora Janusza Boguskiego i Niny Smolarz. Publikował w paryskim „Kontakcie” oraz w „Pulsie”.

 

Michał Sadowski - "Rzeczpospolita"

Dyrektor Agencji Fotograficznej Fotorzepa w redakcji "Rzeczypospolitej". Fotoreporter "Obserwatora Codziennego" 1991-1992, "Życia Warszawy" 1992-1994, w "Rzeczypospolitej" od 1994. Nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, min. Zdjęcie Roku 94.

 

Damir Sagolj - agencja Reuters

Urodzony w 1971r. w Sarajewie, w Bośni, w rodzinie reporterskiej. Studiował w Moskwie. Zaczął robić zdjęcia jako asystent w studiu reklamowym. W 1996r. dołączył do paryskiego SIPA Press, relacjonując dla agencji wydarzenia z Bałkanów. Od 1997r., pracując jako fotograf Reuters’a relacjonował główne wydarzenia z całego świata: przede wszystkim konflikty zbrojne, ale również wydarzenia sportowe. Jego zdjęcia publikowane są we wszystkich głównych magazynach i gazetach na świecie.

 

Łukasz Trzciński - Kolektyw Fotografów Visavis.pl

Absolwent PWSFTviT w Łodzi, członek ZPAF. Fotograf prestiżowej agencji Laif. Współzałożyciel Kolektywu Fotografów Visavis.pl, skupiającego czołówkę polskich fotodokumentalistów oraz Fundacji Imago Mundi, promującej fotografie i jej autorów. Współorganizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Fotograf reportażysta, pracował w ponad czterdziestu krajach w tym w: Afganistanie, Iraku, Indonezji, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Od kilku lat zainteresowany głównie Europą Środkowo-Wschodnią. Laureat prestiżowego konkursu fotografii reportażowej Pictures of The Year International, wielokrotnie nagradzany w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w tym dwukrotnie jego prace otrzymały tytuł Zdjęcia Roku(1999,2002). Stypendysta Instytutu Adama Mickiewicza w programie dla młodych twórców - Młoda Polska. Autor i kurator licznych wystaw w Polsce i za granicą.

 

Copyright by BZWBK Press Foto © 2007 - Wszelkie prawa zastrzeżone