Jury Konkursu BZWBK Press Foto 2008

 
Jury

Mariusz Forecki - agencja Tam Tam

Mieszka i pracuje w Poznaniu. Jest absolwentem Instytutu Fotografii Twórczej Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Interesuje się fotografią społeczną, dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce od 1990 roku. Zrealizował wiele projektów fotograficznych, m.in. "Nowe religie w Polsce - wyznawcy Kryszny", "Nowy, wspaniały swiat", "Barwy władzy", "Poza Rajem", "Okruchy Dnia", "BlueBox". Często fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Białoruś, Czeczenia, Dagestan, Litwa, Ukraina). Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki za fotografie o tematyce społecznej. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród w konkursach, m.in. kilkakrotnie w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w konkursie tygodnika Newsweek na najlepszy reportaż. Fotografuje dla najważniejszych polskich czasopism. Otrzymał wyróżnienie ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) za twórczoœć w 2004 roku. Pracuje dla agencji fotograficznej TAMTAM (nie ma Cię tam, tam my jesteśmy) www.tamtamagency.com.pl. Jest współwydawcą (z Grzegorzem Dembińskim i Andrzejem Marczukiem) internetowego magazynu fotografii dokumentalnej www.5klatek.pl. Wraz z Grzegorzem Dembińskim prowadzi warsztat fotoreportażu w Akademii Fotografii (Warszawa).

 

Michał Sadowski - "Rzeczpospolita"

Dyrektor Agencji Fotograficznej Fotorzepa w redakcji "Rzeczypospolitej". Fotoreporter "Obserwatora Codziennego" 1991-1992, "Życia Warszawy" 1992-1994, w "Rzeczypospolitej" od 1994. Nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, min. Zdjęcie Roku 94.

 

Wojciech Rzążewski - "Fakt"

Z wykształcenia dziennikarz. Pierwsza praca w wydawnictwie Infor, potem od 1994 w /Super Expressie/, a od 2003 w Axel Springer.

 

Krzysztof Miller - "Gazeta Wyborcza"

 

Marcin Kapica - "Przekrój"

Urodzony w 1977 w Warszawie. Kierownik Działu Foto Przekroju od 2004 roku. Wcześniej pracował jako fotoedytor w Przekroju i w Agencji Fotograficznej Free. Z wykształcenia socjolog.

 

Copyright by BZWBK Press Foto © 2008 - Wszelkie prawa zastrzeżone