ARCHIWUM AKTUALNOŚCI:

Wystawa BZ WBK Press Foto 2009 w Lublinie

Wystawę najlepszych, polskich fotografii prasowych można oglądać w kolejnym mieście. 5 lutego o godzinie 19.30 w Galerii Rybnej w Lublinie otwarto uroczyście wystawę fotografii laureatów 5. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009. W uroczystości wzięło udział blisko 70 osób, w tym przedstawiciel świata kultury, studenci oraz artyści. Wystawa będzie gościła w Lublinie do 9 lutego.

Najlepsze polskie fotografie w Tarnowie

Od 3 lutego w Tarnowskim Centrum Kultury mieszkańcy Tarnowa mogą oglądać zdjęcia laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009. W uroczystej gali, która rozpoczęła się o godzinie 18 wzięło udział blisko 70 osób ze świata kultury, polityki i mediów. Nagrodzone zdjęcia będą gościć w Centrum Kultury do 26 lutego.

Obsypane nagrodami fotografie w Toruniu.

26 stycznia o godzinie 18.00 w Dworze Artusa w Toruniu otwarto uroczyście wystawę fotografii laureatów 5. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009. W uroczystości wzięło udział blisko 40 osób, w tym przedstawiciele władz miasta, świata kultury, mediów oraz studenci. Wystawę można oglądać do 14 lutego.

BZ WBK Press Foto w Kielcach

Wystawa zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009 dotarła do Kielc. Od 8 do 28 grudnia najlepsze polskie fotografie prasowe można oglądać w Galerii ZPAF/BWA.

Najlepsze polskie fotografie prasowe w Wałbrzychu

Wystawę w Galerii Książki Biblioteki pod Atlantami otwarto 7 stycznia o godzinie 16.00. W uroczystej gali wzięło udział blisko 40 osób ze świata kultury, polityki i mediów. Wystawę najlepszych polskich fotografii prasowych można oglądać do 29 stycznia.

Najlepsze polskie fotografie prasowe w Zakopanem

Wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki otwarto 11 grudnia o godzinie 17.00. W uroczystej gali wzięło udział blisko 40 osób ze świata kultury, polityki i mediów. Wystawę można oglądać przy ulicy Krupówki 41 do 30 grudnia.

BZ WBK Press Foto w Ostródzie

Wystawa zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009 dotarła do Ostródy. Od 10 do 31 grudnia najlepsze polskie fotografie prasowe można oglądać w Galerii Sztuki na Zamku.

Obsypane nagrodami fotografie w Zamościu

30 listopada o godzinie 17.00 w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu otwarto uroczyście wystawę fotografii laureatów 5. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009. W uroczystości wzięło udział blisko 50 osób, w tym przedstawiciele władz miasta, świata kultury oraz studenci. Wernisaż uświetnił wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu fotograficznego "Wakacje w Europie", którego organizatorami są CIE Europe Direct Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

Najlepsze polskie fotografie prasowe w Warszawie

Mieszkańcy Warszawy mogą już oglądać wystawę zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto. Wystawę w Galerii Nizio otwarto 12 listopada o godzinie 19. W uroczystej gali udział wzięli laureaci konkursu Wojciech Grzędziński oraz Maciej Jeziorek. Wszystkie prace można oglądać w galerii do 1 grudnia.

Obsypane nagrodami fotografie w Gdańsku

Wystawa zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009 dotarła do Gdańska. Od 13 listopada do 7 lutego najlepsze polskie fotografie prasowe można oglądać w Pałacu Opatów (Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku). Wśród docenionych przez jury laureatów znaleźli się również fotografowie z Trójmiasta: Kacper Kowalski, Krzysztof Kamiński, Łukasz Ostalski, Renata Dąbrowska oraz Magdalena Ubysz.

Obsypane nagrodami fotografie prasowe w Krakowie

3 listopada o godzinie 13 w Galerii Bunkier w Krakowie otwarto uroczyście wystawę fotografii laureatów 5. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009. W uroczystości wzięło udział blisko 150 osób. Wystawie towarzyszy prezentacja najlepszej światowej fotografii prasowej - prac laureatów konkursu World Press Foto 2009. Wystawy w Galerii Bunkier będą gościć do 24 listopada.

Najlepsze fotografie prasowe w Radomiu

Już drugi raz w historii mieszkańcy Radomia mogą oglądać wystawę zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto. Nagrodzone fotografie goszczą od 19 października do 7 listopada w Caffe Galery Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

Wystawa BZ WBK Press Foto 2009 w Łodzi

Wystawę najlepszych, polskich fotografii prasowych można oglądać w kolejnych miastach. 12 października o godzinie 17.00 w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi otwarto uroczyście wystawę fotografii laureatów 5. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009. W uroczystości wzięło udział blisko 70 osób, w tym przedstawiciele władz szkoły, świata kultury oraz studenci. Wystawa będzie gościła w Łodzi do 27 listopada.

Wystawa BZ WBK Press Foto 2009 w Kaliszu

Wystawa zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009 dotarła do Kalisza. Od 13 października do 7 listopada najlepsze polskie fotografie prasowe można oglądać w Galerii "Collegium Novum" Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu przy ulicy Nowy Świat 4a.

Najlepsze polskie fotografie prasowe w Szczecinie

Już drugi raz w historii mieszkańcy Szczecina będą mogli oglądać wystawę zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto. Wystawę w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorski otwarto 22 września o godzinie 17. W uroczystej gali wzięło udział około 40 osób, w tym przedstawiciele świata sztuki i kultury. Szczecinian ucieszy zapewne fakt, że wśród nagrodzonych prac znalazło się również zdjęcie Marcina Bieleckiego z Głosu Szczecińskiego. Wszystkie prace można oglądać w galerii do 14 października.

Obsypane nagrodami fotografie prasowe w Rzeszowie

Wystawę w rzeszowskiej Galerii Fotografii otwarto 31 sierpnia o godzinie 18.00. W uroczystej gali wzięło udział blisko 60 osób ze świata kultury, polityki i mediów. Wystawę, którą można oglądać przy ulicy 3 Maja 9 do 25 września, otworzyła dyrektor Galerii Irena Gałuszka. Rzeszowian ucieszy z pewnością fakt, że wśród eksponowanych prac można zobaczyć fotoreportaż Krzysztofa Kocha z rzeszowskiej redakcji Gazety Wyborczej, który został uhonorowany nagrodą specjalną w konkursie. Następnym miastem, które odwiedzi wystawa jest Szczecin.

Pierwsza wystawa laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009

1 lipca o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju otwarto uroczyście wystawę fotografii laureatów 5. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009. W uroczystości wzięło udział blisko 50 osób, w tym przedstawiciele władz miasta, świata kultury oraz kuracjusze. Połczyn-Zdrój to pierwsze z miast, które wystawa odwiedzi do kwietnia 2010 roku. Wystawa w Centrum Kultury będzie gościć do 15 lipca.

Wystawa najlepszych polskich fotografii prasowych w Kłodzku

Wystawa zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009 dotarła do Kłodzka. Od 12 sierpnia do 2 września najlepsze polskie fotografie prasowe można oglądać w Galerii pARTer. Wśród docenionych przez jury laureatów znaleźli się również fotografowie z Wrocławia, między innymi: Maciej Świerczyński oraz Paweł Kozioł z wrocławskiej redakcji Gazety Wyborczej, którzy zdobyli nagrody w kategoriach: sport i wydarzenie.

Wystawa BZ WBK Press Foto 2009 w Lesznie

Już po raz drugi najlepsze polskie fotografie prasowe pojawiły się w Lesznie. Wystawę w Galerii Ratusz otwarto 2 lipca o godzinie 17. W uroczystej gali udział wzięło 40 osób. Wystawę będzie można oglądać do 23 lipca.

Kolejna edycja BZ WBK Press Foto rozpoczęta.

Właśnie dziś rusza 5. edycja Konkursu Fotografii Prasowej - BZ WBK Press Foto.

BZ WBK Press Foto to doroczny konkurs na najlepsze zdjęcia i fotoreportaże skierowany do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita". W tym roku nadesłane prace będzie oceniało jury w składzie: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Sławomir Kamiński z "Gazety Wyborczej", Waldemar Kompała z "Rzeczpospolitej" oraz Wolfgang Rattay z agencji Reuters.

"Zainteresowanie ubiegłoroczną edycją bardzo mile nas zaskoczyło. Aż 320 autorów przesłało nam do oceny ponad 6 500 zdjęć, które walczyły o tytuł prasowego Zdjęcia Roku." - powiedział Grzegorz Adamski z biura organizacyjnego konkursu. Jury, oprócz najlepszego zdjęcia prasowego, wyłoni również laureatów w 6 kategoriach tematycznych: cywilizacja, portret, społeczeństwo, sport, wydarzenia oraz przyroda i środowisko naturalne. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody zarówno za zdjęcia pojedyncze, jak również fotoreportaże.
Autor Zdjęcia Roku otrzyma nagrodę główną w wysokości 15 000 złotych. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż wynoszą po 2 000 złotych, za zajęcie drugiego miejsca - 1 000 złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca - 500 zł. Jury nie będzie przyznawało nagród ex aequo. Ponadto Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita" przyznają dwie specjalne nagrody za prace pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10 000 zł każda.

Prace na konkurs BZ WBK Press Foto można przesyłać do 21 maja 2009 roku. Zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 kwietnia 2008 roku do 31 marca bieżącego roku.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca w Galerii Zachęta. Zdjęcia laureatów będzie można oglądać w ramach wystaw pokonkursowych prezentowanych w wybranych galeriach na terenie całego kraju.

Dodatkowe informacje nt. konkursu BZ WBK Press Foto 2009 można otrzymać od Piotra Gajdzińskiego, rzecznika prasowego BZ WBK, tel. 61 856 40 17 i 605 305 620, piotr.gajdzinski@bzwbk.pl.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 5. edycji Konkursu Fotografii Prasowej - BZ WBK Press Foto.

W tym roku nadesłane pracę będzie oceniało jury w składzie: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Sławomir Kamiński z "Gazety Wyborczej", Waldemar Kompała z "Rzeczpospolitej" oraz Wolfgang Rattay z agencji Reuters. Łączna pula nagród wynosi 70 000 złotych.

Jury wybierze najlepsze fotografie w 6 kategoriach tematycznych: cywilizacja, portret, społeczeństwo, sport, wydarzenia oraz przyroda i środowisko naturalne. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody zarówno za zdjęcie pojedyncze, jak i fotoreportaż.

Autor Zdjęcia Roku zostanie nagrodzony kwotą 15 000 złotych. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż wynoszą 2 000 złotych, za zajęcie drugiego miejsca - 1 000 złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca - 500 zł. Ponadto Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita" przyznają dwie specjalne nagrody za prace pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10 000 zł każda.

Prace na konkurs BZWBK Press Foto można przesyłać do 21 maja 2009 roku. Zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 kwietnia 2008 roku do 31 marca bieżącego roku.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca w Galerii Zachęta. Następnie zdjęcia laureatów będzie można oglądać na wystawach w wybranych galeriach na terenie całego kraju.

Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

 

  

Copyright by BZWBK Press Foto © 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone