Jury Konkursu BZWBK Press Foto 2009

 
Jury

Wolfgang Rattay - ThomsonReuters

Urodził się w 1960 roku w Bad Ems w Niemczech. W wieku 17 lat rozpoczął pracę jako fotograf w lokalnej gazecie z Koblencji. Od 1980 do 1985 roku pracował jako freelancer w Associated Press. Następnie został zatrudniony w Reuters News Picture jako pierwszy pracownik w oddziale w Niemczech.
W roku 1996 awansował na stanowisko Chief Photographer. W 1999 roku Wolfgang przeniósł działalność Reuters News Picture z Bonn do nowej centrali w Berlinie. W 2004 roku został mianowany Senior Photographer a cztery lata później został Specialist Photographer w ramach Reuters News.

 

Wojciech Rzążewski - "Fakt"

Z wykształcenia dziennikarz. Pierwsza praca w wydawnictwie Infor, potem od 1994 w "Super Expressie", a od 2003 w Axel Springer.

 

Anna Brzezińska - PAP

Redaktor naczelna-dyrektor Redakcji Fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej, fotograf, fotoedytor, Zajmuje się fotografią prasową od dwudziestu dziewięciu lat. Fotografowała m.in. dla "Tygodnika Solidarność", Agence France Presse, "Rzeczpospolitej". Członek założyciel Fundacji Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej, członek jury wielu innych konkursów, autorka i współautorka wystaw. Współautorka scenariusza wystawy "Solidarność - początek drogi sierpień 1980 - grudzień 1981" prezentowanej w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Abgeordnetenhaus w Berlinie, kurator wystawy "802% normy" w PKiN w Warszawie, współautorka wystaw "Inna Polska. Fotografie PAP 1945-48", "60 lat temu w Warszawie. Fotografie PAP 1947-48"

 

Sławomir Kamiński - "Gazeta Wyborcza"

Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej, autor kilku wystaw. Jest jednym z najbardziej uniwersalnych polskich fotografów prasowych.

Oprócz tematyki politycznej, która jest jego pasją - bo lubi być w centrum wydarzeń - zajmuje się fotografią obyczajową, a także kreacyjną: modą i zdjęciami studyjnymi.

 

Waldemar Kompała - "Rzeczpospolita"

Od 2008 roku kierownik działu fotograficznego "Rzeczpospolitej". Wcześniej kierownik Agencji "Gazeta" oraz zastępca kierownika działu foto GW. W latach 1992 - 1996 kierował działem foto w katowicki wydaniu "Gazety Wyborczej".

-

 

  

Copyright by BZWBK Press Foto © 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone