HOMEKONKURSLAUREACIWYSTAWYKONTAKTPOPRZEDNIE EDYCJE

Marek Wojciech Druszcz - przewodniczący Jury

Fotoreporter z ponad 40-letnim stażem zawodowym. Pracował dla wielu tytułów krajowych. Od połowy lat dziewięćdziesiątych pracował jako fotokorespondent w Agence France Presse (AFP) w kraju i na terenach republik dawnego ZSRR. W 1992 roku został zastępcą kierownika działu foto i fotoedytorem „Magazynu Gazety Wyborczej”. W 1997 roku przeszedł do pracy w dzienniku „ Rzeczpospolita” a potem do tygodnika „Polityka” gdzie przez wiele lat był kierownikiem działu foto i gdzie pracuje do dziś. Autor i uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

 

Wojciech Rzążewski - "Fakt"

Z wykształcenia dziennikarz. Pierwsza praca w wydawnictwie Infor, potem od 1994 w "Super Expressie", a od 2003 w Axel Springer.

 

Waldemar Kompała - "Rzeczpospolita"

Od 2008 roku kierownik działu fotograficznego "Rzeczpospolitej". Wcześniej kierownik Agencji "Gazeta" oraz zastępca kierownika działu foto GW. W latach 1992 - 1996 kierował działem foto w katowicki wydaniu "Gazety Wyborczej".

 

Wojciech Franus - National Geographic

Kierownik działu graficznego National Geographic Polska od sierpnia 2007 roku. Przez wiele lat pracował‚ jako fotograf, następnie jako fotoedytor w "Gazecie Wyborczej" i szef działu foto tygodnika "Polityka".

 

Maciej Kosycarz - „Kosycarz Foto Press KFP”

Autor kilkunastu tysięcy zdjęć opublikowanych w prasie. Zawodowo fotografią zajmuje się od roku 1990. W maju 1996 założył agencję fotograficzną Kosycarz Foto Press KFP. Klientami KFP jest ponad 100 polskich i zagranicznych tytułów oraz agencji prasowych. Swoje zdjęcia prezentował na kilku wystawach i w szeregu albumów.