Jury

Anna Brzezińska-Skarżyńska
Polska Agencja Prasowa PAP

Redaktor Naczelna-Dyrektor Redakcji Fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej, fotograf, fotoedytor. Zajmuje się fotografią prasową od trzydziestu lat. Fotografowała m.in. dla „Tygodnika Solidarność”, „Rzeczpospolitej”, Agence France Presse. Jej zdjęcia ukazywały się w prasie na całym świecie. Członek założyciel Fundacji Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej, członek jury wielu innych konkursów, autorka i współautorka wystaw. Współautorka scenariusza wystawy „Solidarność – początek drogi sierpień 1980 – grudzień 1981” prezentowanej w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Abgeordnetenhaus w Berlinie, kurator wystawy „802% normy” w PKiN w Warszawie, współautorka wystaw  „Inna Polska. Fotografie PAP 1945-48”, „60 lat temu w Warszawie. Fotografie PAP 1947-48”, „20 lat wolności”.

Petr Josek
Reuters

Zawodowo fotografuje od 1983 roku. Początkowo związany z Czeską Agencją Prasową (CTK). Od 1990 roku pracuje dla agencji Reuters. Jako fotograf był świadkiem dramatycznych wydarzeń na terenie byłej Jugosławii, Bośni, Kosowa, Macedonii, Albanii, Palestyny, Iraku, Pakistanu. Dokumentuje wydarzenia sportowe, m.in. olimpiady, światowe i europejskie turnieje piłki nożnej. Jak sam o sobie mówi: „Po prostu regularna praca fotografa pracującego dla dużej międzynarodowej agencji”. Przewodniczący Jury 9. edycji BZ WBK Press Foto.

Kinga Kenig
Blindspot

Od 7 lat prowadzi popularnego bloga o fotografii Blindspot. Jest autorką wielu artykułów o fotografii i wywiadów ze słynnymi fotografami. Prowadzi wykłady o fotoreportażu i fotografii wojennej. Fotoedytorka „Dużego Formatu” Gazety Wyborczej.

Waldemar Kompała
Rzeczpospolita

Fotografią prasową zajmuje się zawodowo od 1990 roku, kiedy rozpoczął pracę w katowickim dodatku do „Gazety Wyborczej”. Siedem lat później przenosi się do Warszawy by objąć funkcję kierownika agencji fotograficznej Agencja Gazeta oraz zastępcy kierownika działu fotograficznego w „Gazecie Wyborczej”. W latach 2005-2008 jest fotoreporterem „Gazety Wyborczej”. Od 2008 roku związany z „Rzeczpospolitą”, w której pełni rolę szefa działu fotograficznego.

Janusz Rosikoń
Fotograf

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Związku Polskich Artystów Fotografików (jego zdjęcia opublikowały m. in. TIME Magazine, Newsweek, Schweizer Illustrierte, Reader’s Digest, Różaniec, Viva!), autor wielu albumów i wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Jego fotografie znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Kanadzie, na Krecie.

Copyright by BZ WBK Press Foto © 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone