>BZ WBK Press Foto 2014
Strona główna
Laureaci
Konkurs
Aktualności
Wystawy
Warsztaty fotograficzne
Dla mediów
Kontakt
Poprzednie edycje

17 lutego 2015 r.

Wystartowała 11. edycja BZ WBK Press Foto 2015

Już od jedenastu lat zawodowi polscy fotoreporterzy nadsyłają swoje zdjęcia do konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. W tegorocznej edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Portrety i Przyroda. Zgłoszenia przyjmowane są od 17 lutego do 3 marca włącznie.

Spośród nadesłanych prac najlepsze zdjęcia 2014 roku wybierze jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego, jednego z czołowych polskich fotografów młodego pokolenia, laureata licznych nagród w Polsce i na świecie, w tym Grand Prix za Zdjęcie Dekady BZ WBK Press Foto.

- Po raz pierwszy znajdę się w gronie jury oceniającym prace w konkursie BZ WBK Press Foto. Jest to dla mnie zaszczyt i duże zobowiązanie wobec biorących udział w konkursie profesjonalnych fotografów. Jestem bardzo ciekaw obrazu minionego roku i polskiej fotografii, który wyłoni się z konkursowych zdjęć. Wśród nadesłanych prac będę szukać wyróżniających się pomysłem, ciekawym tematem i jego konsekwentną realizacją. Ważna jest spójność formy i treści, jak i właściwa obróbka graficzna obrazu. Pozostaje mi życzyć kolegom powodzenia! – mówi Wojtek Grzędziński.

W gronie jurorów zasiadają również: Anna Brzezińska-Skarżyńska, od wielu lat redaktor naczelna - dyrektor redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej oraz Katarzyna Sagatowska – fotografka i kuratorka wystaw, propagatorka kolekcjonowania fotografii w Polsce. Prace oceniać będzie również Chris Niedenthal – jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich fotoreporterów oraz Waldemar Kompała – od 1990 r. związany z fotografią prasową, najpierw w „Gazecie Wyborczej”, następnie jako szef działu foto w „Rzeczpospolitej”.

BZ WBK Press Foto to konkurs, którego misją jest pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone zdjęcie to perły polskiej fotografii prasowej – fragmenty życia zwykłych i niezwykłych ludzi, ważne wydarzenia historyczne. To również codzienny świat ludzi w różnych zakątkach ziemi, który trzeba poznać i zrozumieć.

zwiń

19 stycznia 2015 r.

Ostatnia wystawa 10. jubileuszowej edycji BZ WBK Press Foto 2014

czytaj więcej

15 grudnia 2014 r.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprezentowała zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów

czytaj więcej

2 grudnia 2014 r.

Czas na Poznań!

czytaj więcej

14 listopada 2014 r.

Wystawa BZ WBK Press Foto 2014 w Białymstoku

czytaj więcej

27 października 2014 r.

Wystawa BZ WBK Press Foto 2014 już w Lublinie

czytaj więcej

10 października 2014 r.

Wystawa BZ WBK Press Foto 2014 otworzyła Forte Artus Festival w Toruniu

czytaj więcej

19 września 2014 r.

Wrocław – miasto kultury i sztuki powitało jubileuszową wystawę pokonkursową BZ WBK Press Foto 2014

czytaj więcej

8 września 2014 r.

Galeria Szyb Wilson powitała kolejną wystawę pokonkursową BZ WBK Press Foto 2014

czytaj więcej

19 sierpnia 2014 r.

10. jubileuszowa wystawa BZ WBK Press Foto 2014 już w Krakowie

czytaj więcej