❮ Aktualności

13 lutego 2018 r.

Ostatnia wystawa 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto jest prezentowana w elbląskich szkołach

Chrześcijański krzyż w Iraku, emocje podczas Open'er Festival, Boniek pocieszający chłopca po przegranej - te i wiele innych niezwykłych zdjęć zobaczy młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. 

Szkoła powinna starać się rozwijać uczniów nie tylko w wymiarze edukacyjnym, ale również rozbudzać w nim ciekawość i otwartość wobec różnych światopoglądów i kultur. Doskonałym sposobem jest konfrontowanie młodych ludzi - właśnie na terenie szkoły - z obrazami, które pokazują wielowymiarowość świata. Wystawa BZ WBK Foto Press 2017, która prezentuje zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów, doskonale wpisuje się w naszą wizję kształcenia wrażliwej i ciekawej świata młodzieży na ludzi z pasją. Każda instytucja, która wspiera nas w tych założeniach, staje się przyjacielem naszej szkoły i współtwórcą sukcesu, którym niewątpliwie jest wykształcony młody człowiek patrzący na otaczającą go rzeczywistość z ciekawością, chęcią poznawania i współtworzenia jej - powiedziała Zofia Ostrówka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących W Elblągu.

Uroczyste otwarcie wystawy w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się 7 lutego. W imieniu organizatora konkursu uczniów powitała Ewa Mieczkowska, dyrektor 1 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Elblągu.

Dla mnie to ogromna radość, że możemy zaprezentować wystawę w elbląskich szkołach. Są to niezwykłe zdjęcia polskich fotoreporterów, których na co dzień nie zobaczymy w mediach. Mówią one więcej o otaczającym nas świecie niż wiele słów. Bardzo wierzę, że dzięki tym zdjęciom młodzież będzie mogła zobaczyć i lepiej zrozumieć otaczający nas świat - powiedziała Ewa Mieczkowska, dyrektor 1 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Elblągu.

W ramach wystawy odbyło się również spotkanie autorskie z Maciejem Moskwą, jednym z najlepszych polskich fotoreporterów, który w 2014 roku otrzymał w konkursie BZ WBK Press Foto nagrodę za Zdjęcie Roku.