❮ Życie codzienne / fotoreportaż

I miejsce

MARTUSHKA FROMEAST, FREELANCER

Nanda Devi (7816 m n.p.m.) to drugi co do wysokości szczyt Indii. Dla mieszkańców himalajskiego stanu Uttarakhand ta góra jest najważniejszą boginią hinduistycznego panteonu, ich matką i małżonką boga Sziwy.
Uttarakhand (Indie), wrzesień 2014r. - sierpień 2016 r.

II miejsce

KAROLINA JONDERKO, NAPO IMAGES

„Rząd Jego Królewskiej Mości nigdy nie zapomni długu wobec polskich żołnierzy, którzy tak dzielnie służyli, i wszystkich tych, którzy walczyli pod naszym dowództwem...”. Te słowa Winstona Churchilla wypowiedziane na Konferencji Jałtańskiej zostały wprowadzone w życie w 1947 r. poprzez Polski Akt Przesiedlenia. Aby zapewnić schronienie dla tysięcy polskich weteranów i ich rodzin, dla których powrót do ojczyzny oznaczał aresztowaniem przez komunistyczne władze, powstało ponad 200 obozów na terenie całej Wielkiej Brytanii. Ilford Park Polish Home jest ostatnim domem, nad którym opiekę sprawuje brytyjskie Ministerstwo Obrony. Lokalnie nazywany jest Małą Polską.
Newton Abbot, Torquay (Wielka Brytania), luty-lipiec 2016 r.

III miejsce

MACIEJ MOSKWA, TESTIGO DOCUMENTARY

Chrześcijański Krzyż. Od przeszło dwóch lat fundamentaliści Państwa Islamskiego okupowali tereny zamieszkane przez irackich chrześcijan. W wyniku ofensywy na Mosul część chrześcijańskich miast została wyzwolona, odbyły się pierwsze msze, a mieszkańcy zaczęli wracać do swoich splądrowanych i często zniszczonych domów.
Bartella, Erbil, Karakosz (Irak), 23-27 grudnia 2016 r.